232016-08

Išvyka į Ruklą

Vilniuje veikiantis NATO pajėgų integravimo vienetas kartu su Lietuvos kariuomenės mechanizuotąja pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ rugpjūčio 19 d. mūsų vaikams surengė išvyką į Rukloje dislokuotą brigadą. Jos metu vaikai svečiavosi brigadai „Geležinis Vilkas“ priklausančiame Romualdo Giedraičio artilerijos batalione, susipažino su kariais, apžiūrėjo jų turimą techniką.

Vaikams ši išvyka –  įsimintina diena, nes jie pirmą kartą galėjo dalyvauti brigados „Geležinis Vilkas“ štabo devynių mėnesių tarnybą baigiančių šauktinių karių išleistuvių į atsargą ceremonijoje. Artilerijos batalione iš arčiau apžiūrėjo  Lietuvos kariuomenės naujausius artilerijos pabūklus haubicas PzH 2000, taip pat ir mūsų sąjungininkų Portugalijos kariuomenės ginkluotę ir techniką. Vizitą vainikavo Šiaulių miesto savivaldybės globos namų dienos centro orkestro „Spalvų muzika“ koncertas Lietuvos ir sąjungininkų kariams.

Renginio vinis – vaikų ir NATO štabo karių jungtinės komandos futbolo rungtynės ne tik prieš Lietuvos karius, bet ir prieš Europos futbolo čempionų šalies – Portugalijos – kariškius.

Tai ne pirmas NATO pajėgų integravimo vadavietės renginys, kurį jis rengia kartu su kampanija „Už saugią Lietuvą“. Šio NATO vieneto Lietuvoje draugystė su mūsų įstaigos vaikais prasidėjo šių metų gegužės mėnesio.